Konferencja Naukowa o Prawie Farmaceutycznym „PoPrawna Farmacja”

Dodał  |  0 Komentarzy

Szanowni Państwo,

już 6 kwietnia w murach wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się konferencja naukowa o Prawie Farmaceutycznym „PoPrawna Farmacja”. Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Odział Sosnowiec i Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Katowice, wspólnie organizując wydarzenie obejmujące dwie wzajemnie uzupełniające się dziedziny Prawo i Farmacja.

Farmacja to dziś jeden z ważniejszych sektorów każdej dobrze rozwiniętej gospodarki, mający ogromny wpływ na zdrowie i życie ludzi. Za dynamicznym rozwojem stoją precyzyjne regulacje i dobrze funkcjonujące prawo, dlatego przez Studentów została dostrzeżona potrzeba pogłębiania wiedzy z obu tych dziedzin.
W przedsięwzięciu weźmie udział ponad 100 studentów prawa i farmacji z całej Polski.

Na uczestników czeka bogaty program wykładowy, sesja wystąpień studenckich,
a całe wydarzenie zwieńczy debata oxfordzka na temat uregulowań prawnych
w ochronie zdrowia i farmacji. Podczas wydarzenia organizatorzy skupią się na prawnych zawiłościach spotykanych przez prawników i farmaceutów, regulacjach
w marketingu farmaceutycznym, a także innych tematach, których interpretacja może rodzić wątpliwości, jak choćby niedawno wprowadzone RODO.

Wierzymy, że nasza konferencja pomoże poszerzać perspektywę myślenia na temat regulacji prawnych na rynku farmaceutycznym, a także stworzy odpowiednie warunki do dyskusji.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/423679901531571/