II Ogólnopolska Konferencja – Psychika a Dietetyka

Szanowni Państwo,

Studenckie Koło Naukowe Dietetyki przy Zakładzie Żywienia Klinicznego i Diagnostyki Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy współpracy z eletive sp. z o.o. ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Psychika a Dietetyka, która w swojej pierwszej odsłonie cieszyła się ogromną popularnością dietetyków, lekarzy, psychologów, studentów kierunków medycznych oraz osób związanych z medycyną i popularyzujących zdrowy styl życia.

Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 maja 2018 roku w CDUM w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników tegoroczne wydarzenie obejmować będzie zarówno część wykładową (19 maja), jak i warsztatową, zaplanowaną na dzień następny.

Podczas sesji wykładowej poznamy m.in. zagadnienia związane z nowatorskim programem świadomego odżywiania i stylu życia jakim jest Diet Coaching i dowiemy się jak skuteczne pracować z pacjentem z zastosowaniem metodologii Points of You. Omówimy również mechanizmy wpływające na wzajemne relacje chorób, diety i stanu psychicznego na przykładzie choroby Huntingtona, dowiemy się jaka jest rola przepuszczalności bariery jelitowej
i antygenów pokarmowych w zaburzeniach psychicznych, jak również porozmawiamy o wpływie niskiej dostępności energii i stresu psychicznego na gospodarkę hormonalną kobiet aktywnych.

Udział w części warsztatowej konferencji umożliwi nam m.in. zdobycie umiejętności niezbędnych przy projektowaniu indywidualnej drogi leczenia dla pacjenta otyłego oraz cierpiącego na zaburzenia odżywiania, poznanie specyfiki pracy z dziećmi i ich rodziną z zastosowaniem elementów terapii behawioralno-poznawczej oraz stosowanie narzędzi wspomagających pracę
z pacjentami, którzy doświadczają różnorodnych trudności w obszarze odżywiania, co wynika
z subiektywnie postrzeganych barier.

Więcej informacji o wydarzeniu na:  https://pad.eletive.pl/

https://www.facebook.com/events/803300629870309/